קטן וטוב

בתים פתוחים// אירנה פטרושקו

/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>

מ"ר בנוי: דירת 4 חדרים, 100 מ"ר

עבור מי תוכנן: הדירה תוכננה עבור זוג, שביקש לעבור לדירה קטנה יותר לאחר שהילדים גדלו ועזבו את הבית. הם ביקשו למצוא דירה שתתאים למידותיהם, ולהשקיע ביצירת חלל נוח ומעוצב. הדירה שנמצאה, התאימה לדרישות ואף מוקמה באזור מרכזי, אך דרשה שיפוץ נרחב שכלל בנוסף פתרונות תכנון חכם של החללים הקטנים שאפיינו אותה.

מיקום גיאוגרפי:  חולון.

הדרישה המרכזית בפרויקט: יצירת פתרונות תכנון חכמים עבור החללים הקטנים.

הכי מורכב בפרויקט: החללים הקטנים היוו מגבלה עבור פטרושקו. היה לה חשוב כמתכננת, להתאים ריהוט כך שישתלב בחלל באופן הרמוני ולא יחסום את הזרימה. במהלך התכנון, התקיימה חשיבה על יצירת פתרונות אחסון והושם דגש על יצירת אשליית גודל ומרחב של החדרים, מבחינה וויזואלית, באמצעות משחק של אור וצבע, שימוש במראות ומשטחי זכוכית.

הכי מרגש בפרויקט: פטרושקו נהנתה מהעובדה שהלקוח שעמד מולה,העניק לה יד חופשית ונטה לקבל את הרעיונות והפתרונות העיצוביים והתכנוניים שלה. היא מסבירה שזאת תוצאה של לקוח שסמך עליה.

הכי מיוחד בפרויקט: פטרושקו שילבה טפט שמהווה אלמנט מיוחד מאוד בחלל. הטפט יוצר בהזמנה אישית, והתבסס על סקיצות של האדריכלית. מדובר בהדפסה על חומר שמזכיר קנבס אמיתי, סוג של מדבקה ללא דבק כימי.

פלטת החומרים: ריצוף- גרניט פורצלן איטלקי 80*80, חיפוי קיר- טפטים, חזיתות מטבח- מפורמייקה, משטח עבודה במטבח- מאבן קיסר, קרמיקות באמבטיה 120*40 – שילוב יוצר עניין של שחור לבן.

פלטת הצבעים: קירות- צבעים רחיצים ועמידים מבית בנג'מין מור. שילוב צבעי פסטל, גוונים רגועים שסייעו ביצירת תחושת הגודל והמרחב בחלל.

על הציר

על ציר הזמן

את הקריירה החלה אירנה פטרושקו בשנת 2005, ופרט לפרויקטים משמעותיים שהעניקו לה דחיפה בסולם הקריירה, קרו שני דברים משמעותיים. פטרושקו ילדה את שני ילדיה, שהשפיעו עליה גם כאשת מקצוע. מרגע לידתם, האופן בו מסתכלת האדריכלית על העולם ועל העיצוב הבית השתנה. תפיסת העיצוב והתכנון קבלו מבחינתה, היבטים נוספים של זמינות, נוחות, ביתיות ומשפחתיות, זאת אחרי שהיא עצמה הבינה מה משפחה צריכה כדי להרגיש באמת את חום הבית.

על ציר ההכרה

פטרושקו זוכרת עד היום את הפרוייקט הראשון שלה, שבו היה עליה להרוס, לשפץ ולעצב דירה ישנה בת ארבעה חדרים. כמי שליוותה את כל שלבי הבנייה, כמו גם את בניית היסודות, חשמל, צינורות וקירות, למדה פטרושקו המון וזה סייע לה לדייק את עבודת העיצוב. היא למדה לשלב בין הפן האסתטי ובין פנים נוספות של נוחות ויעילות. תובנות אלו השפיעו רבות על  הפרוייקטים שלה בהמשך, היא מסבירה.

על ציר העשיה

השלבים האהובים על פטרושקו בתהליך העשייה הם שלבי הגמר, בהם מתחילה להתקבל התמונה הסופית - השרטוטים, הרעיונות ותהליך ארוך של בנייה מתלכדים יחדיו למציאות, ויוצרים תחושת סיפוק אצלה ואצל לקוחותיה.

על ציר החומר

פטרושקו מעידה כי היא אוהבת לעבוד בפרוייקטים שלה עם החומרים החדשים ביותר בשוק. היא מנסה תמיד לשלב חומרים של מותגים חדשניים ומתמקדת בחומרים בסיסיים כמו אבן ועץ.

על ציר ההשראה

ההשראה של פטרושקו מושפעת מכל דבר, אפילו הקטן ביותר – מזג אוויר טוב, חיוך של ילדיה, פיקניק עם המשפחה, טיול בחו"ל וכדומה. כל מה שמשמח אותה מעניק לה מידה רבה של השראה ויצירתיות. זאת הסיבה, לדבריה, שהיא עובדת תמיד במצב רוח מרומם וכל הפרויקטים שלה יוצאים מיוחדים ומלאים אנרגיה חיובית.

אלוני בבית:

ריצוף כללי: MARBLE PULPISS GREY LAPP 80/80
חיפוי חדרי רחצה: ARKIT DECOR REC 40/120
ריצוף חדר רחצה: CALACATA SHINY 30/60
אסלה תלויה GLOBO
ברז מהקיר ופיית מילוי 16.5 סמ מטריס 31085000
בריקים במרפסת - BRICKS PEWTER TRAVERTINE TUMBLED 6/20/1
ריצוף מרפסת - ESSENCE PEARL R10 45/45

ליצירת קשר עם אירנה >>