שמח בגבעתיים

בתים פתוחים // טובי כהן

/>
/>
/>
/>
/>
/>

איפה אנחנו? גבעתיים

מי כאן? זוג צעיר עם שלושה ילדים קטנים

מה גודל הדירה? 115 מ"ר. דירה ששופצה והפכה מדירת 4 חדרים לדירת 5 חדרים, בקומה הראשונה של בניין מגורים

מה היה ה-Vision העיצובי של הפרויקט? האם עוצב בסגנון ספציפי?

הקונספט התבסס על רצונם של הלקוחות שיהיה להם "בית שמח" אבל לא עמוס מידי בפרטים. בתרגום לשפה עיצובית זה אומר שתכננתי עבורם דירה בסגנון מודרני עם נגיעות צבע דומיננטיות ומשמחות.

אילו אתגרים או מורכבויות היו בפרויקט?

הבניין מאוד ישן, בן 60 שנה - היה צורך בהחלפת כל התשתיות (חשמל, אינסטלציה) ואף העברת לוח החשמל החיצוני אל תוך הדירה.

מה היה חשוב ללקוחות? מה הם רצו לקבל מהעיצוב החדש?

אחד הדברים החשובים היה הפיכת הדירה מדירת 4 חדרים לדירת 5 חדרים כדי שלכל ילד יהיה חדר נפרד. הדבר דרש תכנון מחדש של כל החלל וסגירת המטבח הישן והפיכתו לחדר שינה.

אילו רגעים זכורים ומרגשים היו בתהליך?

התקנת המטבח - לאחר התקנת המטבח הבית התחיל לקבל צורה של בית והלחץ של הלקוחות ירד כשהם ראו איך המטבח במיקום החדש שלו משתלב יפה בחלל.

אילו חומרים מרכיבים את פלטת החומרים של הפרויקט?

הפרויקט משלב חומרים שונים. יחד הם מהווים שילוב מנצח - פרקט אלון בחדרי השינה, גרניט פורצלן דמוי בטון בחלל הציבורי, נגרות מטבח מפורמייקה ננו עם ידיות אינטגרליות ופלטת קוורץ עם עורקים עדינים.

מאילו גוונים מורכבת פלטת הצבעים בבית?

פלטת הצבעים בבית משלבת אפור בגוונים שונים (כהה במטבח ובספה, בהיר יותר בריצוף) גווני עץ טבעיים בפרקט ובפינת האוכל, נגיעות של שחור (כיסאות, אביזרים) והצבע הנועז ששילבתי על מנת להקפיץ את הכל- טורקיז/ כחול (מזנון ותמונות בסלון, טפט בחדר שינה הורים, ריצוף במקלחת ילדים)

איך הגעת לתחום וכמה זמן את עושה את זה?

עשיתי הסבה מעולם ההייטק לעולם עיצוב הפנים לפני כארבע וחצי שנים. הרצון לעסוק בעיצוב בער בי כמה שנים טובות. לקח לי זמן להבשיל ולקבל החלטה שאני עוזבת את כלוב הזהב של ההייטק ויוצאת להגשים את החלום. שמחה שהיה בי את האומץ לעשות את הצעד.

באיזה סוג של פרויקטים את או המשרד שלך מתמחים?

המשרד שלי מתמחה בתכנון ועיצוב בתים ללקוחות פרטיים, בעיקר ללקוחות עם משפחה וילדים.

האם יש מוטיבים, אלמנטים או סוגי חומרים שאופיינים לעבודות שלך?

אני אוהבת להכניס לבתים שאני מעצבת חומרים טבעיים כמו עץ/ במבוק וכדומה. החומרים הטבעיים מעניקים חמימות וכך גם אם הבית עוצב בסגנון מודרני ויחסית קר, הוספת החומרים הטבעיים מרככת ומחממת את החלל. כל דבר יכול לעורר אצלי השראה- טיול בטבע, זר פרחים, טקסטורות של בדים ועוד.

ליצרת קשר עם טובי>>>

צילום: אורית ארנון